چهارمین کتاب پایگاه
دانلود کنید

اگر اين نخستين بازديد شماست نام نويسی کنيد ، چرا نام نويسی ؟

استفاده از فايل های پيوست به صورت نامحدود
بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات بانک اطلاعات
دسترسی به بخش های ويژه مخصوص کاربران سايت
شرکت در نظرسنجی مقالات برتر بانک اطلاعات

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انواع خشونت‌هایی که زنان را در محیط کار تهدید می‌کند
#1
«دختران جوانی که با سن و تجربه کم وارد محیط کار می‌شوند مستعد‌ترین افراد برای خشونت پذیری در محیط کار هستند./ قوانین محکمی برای حفاظت از زنان در محیط کار وجود ندارد و اثبات ارتکاب خشونت با قانون فعلی نیز بسیار دشوار است./ قراردادهای موقت، نقش بسیاری در کاهش امنیت شغلی زنان دارد.»

به نقل از ایلنا، یک فعال زنان با بیان انواع خشونت‌هایی که در محیط کار زنان را تهدید می‌کند از جمله تبعیضات جنسی و نسبت دادن هر نوع کوتاهی در کار به جنسیت فرد؛ راه حل رفع این مشکل را برطرف کردن نقص‌های حقوق شهروندی و قوانین کار عنوان کرد.

مریم محمدی فعال حقوق صنفی زنان کارگر در گفتگو با ایلنا در رابطه با خشونت‌هایی که در محیط کار زنان را تهدید می‌کند، گفت: خشونت‌های کلامی، خشونت‌های جنسی، تحقیر و توهین، نسبت دادن هر نوع کوتاهی در کار به جنسیت فرد و تبیعضات جنسی از جمله خشونت‌های جاری در محیط کار است.

وی افزود: دختران جوانی که با سن و تجربه کم وارد محیط کار می‌شوند مستعد‌ترین افراد برای خشونت پذیری در محیط کار هستند. در واقع هر چقدر مهارت فرد در کار بیشتر باشد احتمال در معرض خشونت قرارگرفتن وی نیز کمتر است.

محمدی ادامه داد: خشونت‌های جنسی یکی ازشایع‌ترین مشکلات محیط کار برای زنان است که معمولا زنان در مقابل آن مجبور به ترک شغل خود می‌شوند.

محمدی با اشاره به وجود خلا‌هایی در حقوق شهروندی برای تامین حقوق و امنیت زنان ادامه داد: قوانین محکمی برای حفاظت از زنان در محیط کار وجود ندارد و اثبات ارتکاب خشونت با قانون فعلی نیز بسیار دشوار است.

این فعال حقوق صنفی کارگران گفت: ‌ قراردادهای موقت که اخراج کارگران را برای کارفرما آسان می‌کند، نقش بسیاری در کاهش امنیت شغلی زنان دارد. بنابراین برای از بین رفتن این گونه مشکلات قوانین پایه‌ای باید به سمتی برود که امکان اینگونه اتفاقات در محیط کار را به حداقل برساند.

وی در پایان اشاره کرد: این مساله نیز نباید نادیده گرفته شود که اصرار و پایداری زنان بر اشتغال، طی این سال‌ها سبب عقب نشینی بسیاری از عرف‌های خشونت آمیز علیه زنان در محیط کار شده‌ است.

 
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  پادزهر خشونت عليه زنان اطلاعات اجتماعی ایران 0 1,650 11-26-2015، 03:33 PM
آخرین ارسال: اطلاعات اجتماعی ایران
  آیا خشونت در زنان افزایش پیدا کرده است؟ اطلاعات اجتماعی ایران 0 1,889 10-12-2015، 05:15 AM
آخرین ارسال: اطلاعات اجتماعی ایران
  لزوم ایجاد خانه‌هایی برای زنان آسیب‌دیده اطلاعات اجتماعی ایران 0 1,830 07-08-2015، 04:33 AM
آخرین ارسال: اطلاعات اجتماعی ایران
  ارائه سند تأمین امنیت زنان بر خشونت به دولت MEARAJ 0 1,668 03-19-2015، 03:10 AM
آخرین ارسال: MEARAJ
  زنان ایرانی در معرض چه خشونت هایی هستند؟ اطلاعات اجتماعی ایران 0 1,672 11-26-2014، 05:32 AM
آخرین ارسال: اطلاعات اجتماعی ایران
  زنان همسران ایثارگر در چه زمینه‌هایی احساس ناامنی دارند؟ MEARAJ 0 1,508 04-14-2014، 06:19 PM
آخرین ارسال: MEARAJ
  گزارش نهاد زنان ملل متحد درخصوص اقدامات صندوق امانی برای حمایت از زنان قربانی خشونت MEARAJ 0 1,457 03-06-2014، 03:23 AM
آخرین ارسال: MEARAJ

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره ما: وبسایت مددکاران اجتماعی ایرانیان در مورخ ۹۲/۱/۱، به منظور ایجاد مرکزی برای دسترسی و هم افزایی فعالیت های علمی و پژوهشی در حوزه های مختلف مددکاری اجتماعی با اهداف ذیل آغاز به کار نموده است: ۱- ایجاد بانک اطلاعات جامع و روزآمد مقالات، با دسترسی آسان، رویه یکسان و رفع محدودیت های شکلی، زمانی و سازمانی موجود ۲- معرفی متخصصین، پژوهشگران و اساتید در حوزه های تخصصی مددکاری اجتماعی جهت تقویت حقوق معنوی ۳- فراهم نمودن بستری برای جریان سازی و مدیریت محتوای مددکاری اجتماعی جهت جلوگیری از تضییع منابع مادی و معنوی جامعه مددکاران اجتماعی ایران، در روندهای تکراری و کلیشه ای کنونی ۴- ایجاد زمینه مساعد برای بومی سازی مددکاری اجتماعی در کشور ۵- گسترش پایگاه های مجازی در حوزه مددکاری اجتماعی ایران